STRONA GŁÓWNA
 Regulamin GCI
 Cennik usług GCI
 Informacje o GCI
 Kontakt
 GCI na Mazowszu
 Ważne adresy
 ******************
 CV
 list motywacyjny
 Jak rozpocząć działalność gospodarczą
 ******************
 Gmina Lelis
 Obiekty Użyteczności Publicznej
 Lelis GOK
 Imprezy
 Galeria
 Dożynki 2006 - Galeria
 „Dzieci i młodzież na trawie razem” Szafarczyska 2006
 X Kurpiowskie Granie - Galeria
 „Darcie Pierza”
 DOżYNKI 2007 - Galeria
 Kurpiowskie Granie 2008
 Kowalstwo na terenie Kurpiowszczyzny...
 Darcie Pierza - 2009r.
 XIII Kurpiowskie Granie
 • „Dzieci i młodzież na trawie razem” Szafarczyska 2006

  Koło LZS w Szafarczykach zrealizowało projekt pt. „Dzieci i młodzież na trawie razem”.

  Grupa młodzieży ze wsi Szafarczyka gmina Lelis otrzymała grant od Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży  oraz Fundacji Pro Bono Poloniae w ramach programu „Dobre Pomysły”.

           Co skłoniło do napisania projektu na konkurs?

  O konkursie dowiedzieliśmy się od  Pani Anny Ogniewskiej - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kulturalno-Oświatowego w Lelisie. To ona nas namówiła do napisania projektu wiedząc z czym się borykamy od lat .

  Posiadanie przez wieś wspólnego placu jest dla nas - młodzieży wielką szansą do działania. Plac ten uporządkowaliśmy i służy nam za boisko i miejsce spotkań towarzyskich.

  Na naszym boisku rozgrywaliśmy mecze, ale ciągle borykaliśmy  się z problemem, z którym nie mogliśmy sobie poradzić. Teren ten  przylega do drogi asfaltowej i gospodarstw rolnych. Ciągle  mieliśmy obawy, że możemy spowodować wypadek, że piłka zostanie wyrzucona poza boisko i może trafić pod koła samochodu i uszkodzić. Że dziecko, które przyszło na plac  wybiegnie na drogę.

       Projekt obejmował ogrodzenie tego placu i wydzielenie placu  zabaw dla dzieci, na którym to  zamontowaliśmy huśtawki, urządziliśmy piaskownice, tory przeszkód. Zabezpieczone boisko z placem zabaw  stało się miejscem do organizowania turniejów piłkarskich i spędzania wolnego czasu oraz prowadzenia towarzyskich meczy, spotkań.

   Tu odbywają się imprezy takie jak: „powitanie wiosny”, „pożegnanie lata”, ogniska, rozgrywane turnieje piłki nożnej itp.

  Podsumowanie realizacji projektu odbyło się w dniu 17 września 2006 r. podczas organizowanej „Niedzieli na sportowo” połączonej ze „Świętem pieczonego ziemniaka”.

  Jesteśmy bardzo wdzięczni Polskiej Fundacji  Dzieci i Młodzieży za grant, który stał się bodźcem do działania, do  większej aktywności w podejmowaniu społecznych inicjatyw.

   

                                                                      Upoważniony przez grupę

                                                                           Lawiusz Laskowski.